
Littelfuse Inc.
Product No:
AHEF050
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
PTC RESET FUSE 32V 500MA RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.779
0.779
5
0.7543
3.7715
10
0.73055
7.3055
50
0.61427
30.7135
100
0.50996
50.996
250
0.463638
115.9095
500
0.394079
197.0395
1000
0.347719
347.719
5000
0.312949
1564.745
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Type | Polymeric |
| Series | PolySwitch®, AHEF |
| Package | Bag |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Lead Spacing | 0.199" (5.05mm) |
| Time to Trip | 3 s |
| Current - Max | 100 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Max | 32V |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | - |
| Thickness (Max) | - |
| Size / Dimension | 0.291" Dia x 0.130" T (7.40mm x 3.30mm) |
| Current - Trip (It) | 1 A |
| Height - Seated (Max) | 0.500" (12.70mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 500 mA |
| Resistance - Initial (Ri) (Min) | 350 mOhms |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max) | 1.1 Ohms |