
Panasonic Electric Works
Product No:
ALDP109W
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 9V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.6245
1.6245
10
1.51905
15.1905
25
1.35052
33.763
40
1.282738
51.30952
100
1.215335
121.5335
300
1.080274
324.0822
500
1.012738
506.369
1000
0.945231
945.231
4900
0.911468
4466.1932
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Series | ALDP |
| Package | Tray |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Relay Type | General Purpose |
| Seal Rating | - |
| Coil Current | 22.2 mA |
| Coil Voltage | 9VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Operate Time | 10 ms |
| Release Time | 10 ms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Coil Insulation | - |
| Coil Resistance | 405 Ohms |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Switching Voltage | 277VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Base Product Number | ALDP109 |
| Must Operate Voltage | 6.75 VDC |
| Must Release Voltage | 0.45 VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Contact Rating (Current) | 5 A |