
Panasonic Electric Works
Product No:
ALDP124
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.976
1.976
10
1.84965
18.4965
25
1.64388
41.097
50
1.56161
78.0805
100
1.47953
147.953
250
1.315104
328.776
500
1.23291
616.455
1000
1.150716
1150.716
5000
1.109619
5548.095
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Series | ALDP |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Relay Type | General Purpose |
| Seal Rating | - |
| Coil Current | 8.3 mA |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Operate Time | 10 ms |
| Release Time | 10 ms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Coil Insulation | - |
| Coil Resistance | 2.88 kOhms |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Switching Voltage | 277VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Base Product Number | ALDP12 |
| Must Operate Voltage | 18 VDC |
| Must Release Voltage | 1.2 VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Contact Rating (Current) | 5 A |