
Panasonic Electric Works
Product No:
ALQ3F09
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 9V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.4915
1.4915
10
1.4003
14.003
25
1.2445
31.1125
50
1.18237
59.1185
100
1.120145
112.0145
250
0.995676
248.919
500
0.933451
466.7255
1000
0.871226
871.226
5000
0.840114
4200.57
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Series | ALQ |
| Package | Box |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Relay Type | General Purpose |
| Seal Rating | - |
| Coil Current | 22.2 mA |
| Coil Voltage | 9VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Operate Time | 20 ms |
| Release Time | 20 ms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Coil Insulation | Class F |
| Coil Resistance | 405 Ohms |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Switching Voltage | 250VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Base Product Number | ALQ3F |
| Must Operate Voltage | 6.75 VDC |
| Must Release Voltage | 0.45 VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Contact Rating (Current) | 10 A |