
Texas Instruments
Product No:
AM26LV31CDR
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC DRIVER 4/0 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.817
0.817
10
0.73435
7.3435
25
0.6973
17.4325
100
0.57266
57.266
250
0.535306
133.8265
500
0.473062
236.531
1000
0.373464
373.464
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Driver |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | AM26LV31 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 4/0 |