
Texas Instruments
Product No:
AM26LV31ESDREP
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC DRIVER 4/0 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.4815
5.4815
10
4.9191
49.191
25
4.65044
116.261
100
4.03047
403.047
250
3.82375
955.9375
500
3.431039
1715.5195
1000
2.893652
2893.652
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Driver |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | AM26LV31 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 4/0 |