
Texas Instruments
Product No:
AM26LV32EIDR
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC RECEIVER 0/4 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7005
1.7005
10
1.52665
15.2665
25
1.4402
36.005
100
1.227115
122.7115
250
1.152198
288.0495
500
1.008159
504.0795
1000
0.835335
835.335
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Receiver |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | AM26LV32 |
| Receiver Hysteresis | 35 mV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 0/4 |