
aimtec
Product No:
AM2G-4815SH30Z
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
DC DC CONVERTER 15V 2W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.721
8.721
5
8.6374
43.187
10
8.55095
85.5095
15
8.465764
126.98646
25
8.38014
209.5035
50
8.29635
414.8175
100
8.2137
821.37
230
8.13105
1870.1415
440
8.0503
3542.132
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | aimtec |
| Type | Isolated Module |
| Series | AM2G-Z (2W) |
| Package | Tube |
| Features | Remote On/Off |
| Efficiency | 78% |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 2 W |
| Package / Case | 8-SIP Module |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CE, cURus, UL |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.9mm x 9.2mm x 11.1mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Base Product Number | AM2G |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 72V |
| Voltage - Input (Min) | 36V |
| Current - Output (Max) | 133mA |
| Supplier Device Package | - |