
aimtec
Product No:
AM2GH-2415DZ
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 2W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.7585
12.7585
5
12.635
63.175
10
12.5077
125.077
15
12.3823
185.7345
25
12.2588
306.47
50
12.13625
606.8125
100
12.01465
1201.465
230
11.89495
2735.8385
440
11.7762
5181.528
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | aimtec |
| Type | Isolated Module |
| Series | AM2GH-Z (2W) |
| Package | Tube |
| Features | Remote On/Off |
| Efficiency | 78% |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 2 W |
| Package / Case | 8-SIP Module |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CE |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.9mm x 9.2mm x 11.1mm) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Output 1 | -15 ~ 15V |
| Voltage - Output 2 | -15V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Base Product Number | AM2GH |
| Voltage - Isolation | 1.6 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Current - Output (Max) | 66mA, 66mA |
| Supplier Device Package | - |