AMC1301SDWVR
Texas Instruments
Product No:
AMC1301SDWVR
Package:
8-SOIC
Description:
IC OPAMP ISOLATION 1 CIRC 8SOIC
Payment:
In Stock : 1
Slew Rate -
Output Type -
Mounting Type Surface Mount
Amplifier Type Isolation
Package / Case 8-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status Active
Current - Supply 5.9mA
Number of Circuits 1
Base Product Number AMC1301
Current - Input Bias 30 µA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Gain Bandwidth Product 1 MHz
Voltage - Input Offset 50 µV
Supplier Device Package 8-SOIC
Current - Output / Channel 13 mA
Voltage - Supply Span (Max) 5.5 V
Voltage - Supply Span (Min) 3 V