
Texas Instruments
Product No:
AMC23C14DWV
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 2 WINDW 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.3985
4.3985
10
3.9501
39.501
64
3.734688
239.020032
128
3.236678
414.294784
256
3.070685
786.09536
448
2.755342
1234.393216
960
2.323776
2230.82496
2432
2.207582
5368.839424
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Window |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Hysteresis | 50mV |
| Output Type | Open-Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Number of Elements | 2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | - |
| Propagation Delay (Max) | 410ns |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Quiescent (Max) | 4.3mA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.025µA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | - |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 5.5V, 3V ~ 27V |