Home / RF Amplifiers / AMF-3D-02001800-53-18P
AMF-3D-02001800-53-18P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-3D-02001800-53-18P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 2GHZ-18GHZ MODULE
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 18dB
P1dB 18dBm
Series AMF
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 2GHz ~ 18GHz
Noise Figure 5.3dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 2GHz ~ 18GHz
Current - Supply 245mA
Voltage - Supply 15V