Home / RF Amplifiers / AMF-3F-00950175-25-13P
AMF-3F-00950175-25-13P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-3F-00950175-25-13P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 950MHZ-1.75GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 45dB
P1dB 13dBm
Series AMF
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 950MHz ~ 1.75GHz
Noise Figure 2.5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 950MHz ~ 1.75GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V