Home / RF Amplifiers / AMF-3F-01500180-15-13P
AMF-3F-01500180-15-13P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-3F-01500180-15-13P
Description:
IC RF AMP GPS 1.5GHZ-1.8GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 45dB
P1dB 13dBm
RF Type General Purpose
Frequency 1.5GHz ~ 1.8GHz
Noise Figure 1.5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 1.5GHz ~ 1.8GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V