Home / RF Amplifiers / AMF-3F-02200230-04-13P
AMF-3F-02200230-04-13P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-3F-02200230-04-13P
Description:
IC RF AMP GPS 2.2GHZ-2.3GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 43dB
P1dB 13dBm
RF Type General Purpose
Frequency 2.2GHz ~ 2.3GHz
Noise Figure 0.4dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 2.2GHz ~ 2.3GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V