Home / RF Amplifiers / AMF-3F-11001170-09-8P
AMF-3F-11001170-09-8P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-3F-11001170-09-8P
Description:
IC RF AMP GPS 11GHZ-11.7GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 30dB
P1dB 8dBm
RF Type General Purpose
Frequency 11GHz ~ 11.7GHz
Noise Figure 0.9dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 11GHz ~ 11.7GHz
Current - Supply 110mA
Voltage - Supply 15V