Home / RF Amplifiers / AMF-3F-12201280-09-8P
AMF-3F-12201280-09-8P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-3F-12201280-09-8P
Description:
IC AMP GPS 12.2GHZ-12.8GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 30dB
P1dB 8dBm
RF Type General Purpose
Frequency 12.2GHz ~ 12.8GHz
Noise Figure 0.9dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 12.2GHz ~ 12.8GHz
Current - Supply 110mA
Voltage - Supply 15V