Home / RF Amplifiers / AMF-3F-16401710-13-8P
AMF-3F-16401710-13-8P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-3F-16401710-13-8P
Description:
IC AMP GPS 16.4GHZ-17.1GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 26dB
P1dB 8dBm
RF Type General Purpose
Frequency 16.4GHz ~ 17.1GHz
Noise Figure 1.3dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 16.4GHz ~ 17.1GHz
Current - Supply 110mA
Voltage - Supply 15V