Home / RF Amplifiers / AMF-3F-17502200-18-8P
AMF-3F-17502200-18-8P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-3F-17502200-18-8P
Description:
IC RF AMP GPS 17.5GHZ-22GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 23dB
P1dB 8dBm
RF Type General Purpose
Frequency 17.5GHz ~ 22GHz
Noise Figure 1.8dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 17.5GHz ~ 22GHz
Current - Supply 100mA
Voltage - Supply 15V