Home / RF Amplifiers / AMF-3F-21002400-17-8P
AMF-3F-21002400-17-8P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-3F-21002400-17-8P
Description:
IC RF AMP GPS 21GHZ-24GHZ MODULE
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 22dB
P1dB 8dBm
RF Type General Purpose
Frequency 21GHz ~ 24GHz
Noise Figure 1.7dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 21GHz ~ 24GHz
Current - Supply 100mA
Voltage - Supply 15V