Home / RF Amplifiers / AMF-4F-02000600-20-10P
AMF-4F-02000600-20-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-4F-02000600-20-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 2GHZ-6GHZ MODULE
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 42dB
P1dB 10dBm
Series AMF
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 2GHz ~ 6GHz
Noise Figure 2dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 2GHz ~ 6GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V