Home / RF Amplifiers / AMF-4F-02000800-35-10P
AMF-4F-02000800-35-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-4F-02000800-35-10P
Description:
IC RF AMP GPS 2GHZ-8GHZ MODULE
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 38dB
P1dB 10dBm
Series AMF
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 2GHz ~ 8GHz
Noise Figure 3.5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 2GHz ~ 8GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V