Home / RF Amplifiers / AMF-4F-18002650-50-20P
AMF-4F-18002650-50-20P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-4F-18002650-50-20P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 18GHZ-26.5GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 18dB
P1dB 20dBm
Series AMF
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 18GHz ~ 26.5GHz
Noise Figure 5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 18GHz ~ 26.5GHz
Current - Supply 250mA
Voltage - Supply 15V