Home / RF Amplifiers / AMF-4F-18002650-90-23P
AMF-4F-18002650-90-23P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-4F-18002650-90-23P
Description:
IC RF AMP GPS 18GHZ-26.5GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 20dB
P1dB 23dBm
RF Type General Purpose
Frequency 18GHz ~ 26.5GHz
Noise Figure 9dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 18GHz ~ 26.5GHz
Current - Supply 400mA
Voltage - Supply 15V