Home / RF Amplifiers / AMF-4F-27503100-40-10P
AMF-4F-27503100-40-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-4F-27503100-40-10P
Description:
IC RF AMP GPS 27.5GHZ-31GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 27dB
P1dB 10dBm
RF Type General Purpose
Frequency 27.5GHz ~ 31GHz
Noise Figure 4dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 27.5GHz ~ 31GHz
Current - Supply 140mA
Voltage - Supply 15V