Home / RF Amplifiers / AMF-4F-27503100-50-15P
AMF-4F-27503100-50-15P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-4F-27503100-50-15P
Description:
IC RF AMP GPS 27.5GHZ-31GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 20dB
P1dB 15dBm
RF Type General Purpose
Frequency 27.5GHz ~ 31GHz
Noise Figure 5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 27.5GHz ~ 31GHz
Current - Supply 150mA
Voltage - Supply 15V