Home / RF Amplifiers / AMF-4F-36004000-40-8P
AMF-4F-36004000-40-8P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-4F-36004000-40-8P
Description:
IC RF AMP GPS 36GHZ-40GHZ MODULE
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 26dB
P1dB 8dBm
RF Type General Purpose
Frequency 36GHz ~ 40GHz
Noise Figure 4dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 36GHz ~ 40GHz
Current - Supply 140mA
Voltage - Supply 15V