Home / RF Amplifiers / AMF-5F-04001000-30-10P
AMF-5F-04001000-30-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-5F-04001000-30-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 4GHZ-10GHZ MODULE
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 40dB
P1dB 10dBm
Series AMF
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 4GHz ~ 10GHz
Noise Figure 3dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 4GHz ~ 10GHz
Current - Supply 250mA
Voltage - Supply 15V