Home / RF Amplifiers / AMF-5F-15501650-12-10P
AMF-5F-15501650-12-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-5F-15501650-12-10P
Description:
IC AMP GPS 15.5GHZ-16.5GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 41dB
RF Type General Purpose
Frequency 15.5GHz ~ 16.5GHz
Noise Figure 1.2dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 15.5GHz ~ 16.5GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V