Home / RF Amplifiers / AMF-5F-17701970-30-10P
AMF-5F-17701970-30-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-5F-17701970-30-10P
Description:
IC AMP GPS 17.7GHZ-19.7GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 41dB
RF Type General Purpose
Frequency 17.7GHz ~ 19.7GHz
Noise Figure 3dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 17.7GHz ~ 19.7GHz
Current - Supply 180mA
Voltage - Supply 15V