Home / RF Amplifiers / AMF-6F-10002000-17-10P
AMF-6F-10002000-17-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-6F-10002000-17-10P
Description:
IC RF AMP GPS 10GHZ-20GHZ MODULE
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 45dB
P1dB 10dBm
Series AMF
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 10GHz ~ 20GHz
Noise Figure 1.7dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 10GHz ~ 20GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V