Home / RF Amplifiers / AMF-6F-17701970-45-10P
AMF-6F-17701970-45-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-6F-17701970-45-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC AMP GPS 17.7GHZ-19.7GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 48dB
P1dB 10dBm
Series AMF
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 17.7GHz ~ 19.7GHz
Noise Figure 4.5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 17.7GHz ~ 19.7GHz
Current - Supply 220mA
Voltage - Supply 15V