Home / RF Amplifiers / AMF-6F-17702200-50-17P
AMF-6F-17702200-50-17P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-6F-17702200-50-17P
Description:
IC RF AMP GPS 17.7GHZ-22GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 30dB
P1dB 17dBm
RF Type General Purpose
Frequency 17.7GHz ~ 22GHz
Noise Figure 5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 17.7GHz ~ 22GHz
Current - Supply 300mA
Voltage - Supply 15V