Home / RF Amplifiers / AMF-6F-20003000-90-20P
AMF-6F-20003000-90-20P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-6F-20003000-90-20P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 20GHZ-30GHZ MODULE
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 25dB
P1dB 20dBm
Series AMF
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 20GHz ~ 30GHz
Noise Figure 9dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 20GHz ~ 30GHz
Current - Supply 550mA
Voltage - Supply 15V