Home / RF Amplifiers / AMF-7B-18002150-80-23P
AMF-7B-18002150-80-23P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-7B-18002150-80-23P
Description:
IC RF AMP GPS 18GHZ-21.5GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 30dB
P1dB 23dBm
Series AMF
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 18GHz ~ 21.5GHz
Noise Figure 8dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 18GHz ~ 21.5GHz
Current - Supply 900mA
Voltage - Supply 15V