Home / RF Amplifiers / AMFW-5S-10701275-100
AMFW-5S-10701275-100
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMFW-5S-10701275-100
Description:
IC AMP SATCOM 10.7-12.75GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 40dB
P1dB 10dBm
Series AMFW
Package Box
RF Type SatCom
Frequency 10.7GHz ~ 12.75GHz
Noise Figure -
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 10.7GHz ~ 12.75GHz
Current - Supply 130mA
Voltage - Supply 15V