Home / RF Amplifiers / AMFW-6S-07250775-45-P2
AMFW-6S-07250775-45-P2
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMFW-6S-07250775-45-P2
Description:
IC AMP SATCOM 7.25-7.75GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 50dB
P1dB 20dBm
Series AMFW
Package Box
RF Type SatCom
Frequency 7.25GHz ~ 7.75GHz
Noise Figure -
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 7.25GHz ~ 7.75GHz
Current - Supply 275mA
Voltage - Supply 15V