Home / RF Amplifiers / AMFW-6S-10701275-70-F
AMFW-6S-10701275-70-F
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMFW-6S-10701275-70-F
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC AMP SATCOM 10.7-12.75GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 50dB
P1dB 10dBm
Series AMFW
Package Box
RF Type SatCom
Frequency 10.7GHz ~ 12.75GHz
Noise Figure -
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 10.7GHz ~ 12.75GHz
Current - Supply 160mA
Voltage - Supply 15V