Home / RF Amplifiers / AMFW-6S-10951275-65-N
AMFW-6S-10951275-65-N
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMFW-6S-10951275-65-N
Description:
IC AMP SATCOM 10.95-12.75GHZ MOD
RF Type SatCom
Frequency 10.95GHz ~ 12.75GHz
Product Status Active
Test Frequency 10.95GHz ~ 12.75GHz
Current - Supply 160mA
Voltage - Supply 15V