Home / RF Amplifiers / AMFW-7S-10951275-65-O
AMFW-7S-10951275-65-O
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMFW-7S-10951275-65-O
Description:
IC AMP SATCOM 10.95-12.75GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 60dB
P1dB 10dBm
Series AMFW
Package Box
RF Type SatCom
Frequency 10.95GHz ~ 12.75GHz
Noise Figure -
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 10.95GHz ~ 12.75GHz
Current - Supply 190mA
Voltage - Supply 220VAC