Home / RF Amplifiers / AMFW-7S-10951275-65-P1
AMFW-7S-10951275-65-P1
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMFW-7S-10951275-65-P1
Description:
IC AMP SATCOM 10.95-12.75GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 60dB
P1dB 15dBm
Series AMFW
Package Box
RF Type SatCom
Frequency 10.95GHz ~ 12.75GHz
Noise Figure -
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 10.95GHz ~ 12.75GHz
Current - Supply 265mA
Voltage - Supply 15V