
Taiyo Yuden
Product No:
AMK063ABJ105KP-F
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 1UF 4V X5R 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.133
0.133
10
0.0931
0.931
50
0.05282
2.641
100
0.043795
4.3795
500
0.030723
15.3615
1000
0.025441
25.441
2500
0.023674
59.185
5000
0.02166
108.3
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Series | M |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 1 µF |
| Applications | SMPS Filtering |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Voltage - Rated | 4V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Base Product Number | AMK063A |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |