
Taiyo Yuden
Product No:
AMK063AC6105MP-F
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 1UF 4V X6S 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.133
0.133
10
0.09215
0.9215
50
0.05244
2.622
100
0.043415
4.3415
500
0.030419
15.2095
1000
0.025184
25.184
2500
0.023446
58.615
5000
0.021451
107.255
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Series | M |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 1 µF |
| Applications | SMPS Filtering |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Voltage - Rated | 4V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Base Product Number | AMK063A |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Temperature Coefficient | X6S |