AMK063AC6105MP-F
Taiyo Yuden
Product No:
AMK063AC6105MP-F
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 1UF 4V X6S 0201
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 737075
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.014" (0.35mm)
Voltage - Rated 4V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number AMK063A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C