AMK063BJ224KP-F
Taiyo Yuden
Product No:
AMK063BJ224KP-F
Description:
CAP CER 0.22UF 4V X5R 0201
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.22 µF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.015" (0.39mm)
Voltage - Rated 4V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number AMK063B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C