
Taiyo Yuden
Product No:
AMK063BJ474MP-F
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.47UF 4V X5R 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2565
0.2565
10
0.1786
1.786
50
0.11932
5.966
100
0.10146
10.146
500
0.071611
35.8055
1000
0.062662
62.662
2500
0.059679
149.1975
5000
0.055204
276.02
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Series | M |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.47 µF |
| Applications | SMPS Filtering |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.015" (0.39mm) |
| Voltage - Rated | 4V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Base Product Number | AMK063B |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |