
Taiyo Yuden
Product No:
AMK105BC6475MV-F
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 4.7UF 4V X6S 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.133
0.133
10
0.09595
0.9595
50
0.05434
2.717
100
0.04503
4.503
500
0.031597
15.7985
1000
0.026163
26.163
2500
0.024348
60.87
5000
0.022278
111.39
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Series | M |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Applications | SMPS Filtering |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Voltage - Rated | 4V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Base Product Number | AMK105B |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Temperature Coefficient | X6S |