
aimtec
Product No:
AMSRO1-7815-NZ
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
DC DC CONVERTER 15V 15W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.7285
5.7285
5
5.13
25.65
10
5.00175
50.0175
15
4.9514
74.271
25
4.8526
121.315
50
4.75551
237.7755
75
4.541504
340.6128
100
4.00786
400.786
200
3.88759
777.518
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | aimtec |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Series | AMSRO1-78-NZ (15W) |
| Package | Tube |
| Features | - |
| Efficiency | 94% |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 15 W |
| Package / Case | 3-SIP Module |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CE, cURus, UL |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 0.45" L x 0.30" W x 0.69" H (11.5mm x 7.5mm x 17.5mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Base Product Number | AMSRO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 20V |
| Current - Output (Max) | 1A |
| Supplier Device Package | - |