
Ohmite
Product No:
AP101 3K J
Manufacturer:
Package:
TO-247
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 3K OHM 5% 100W TO247
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.8445
8.8445
10
8.2897
82.897
25
7.73756
193.439
50
6.81625
340.8125
100
5.89513
589.513
250
5.342496
1335.624
450
4.974048
2238.3216
950
4.6056
4375.32
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | ARCOL, AP101 |
| Package | Tray |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 3 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 100W |
| Package / Case | TO-247-2 |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.825" (20.96mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | TO-247 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |