
Ohmite
Product No:
AP101 620R J
Manufacturer:
Package:
TO-247
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 620 OHM 5% 100W TO247
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.474
8.474
10
7.94485
79.4485
25
7.41494
185.3735
50
6.5322
326.61
100
5.649555
564.9555
250
5.119892
1279.973
450
4.766806
2145.0627
950
4.4137
4193.015
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | ARCOL, AP101 |
| Package | Tray |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 620 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 100W |
| Package / Case | TO-247-2 |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.825" (20.96mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | TO-247 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |