
Ohmite
Product No:
AP851 100R J
Manufacturer:
Package:
TO-220
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 100 OHM 5% 50W TO220
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.909
5.909
10
5.34375
53.4375
25
4.88908
122.227
50
4.54803
227.4015
100
3.97955
397.955
250
3.411032
852.758
450
3.126764
1407.0438
950
2.865257
2721.99415
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | ARCOL, AP851 |
| Package | Tray |
| Features | Non-Inductive |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 100 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 50W |
| Package / Case | TO-220-2 Full Pack |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.650" (16.52mm) |
| Operating Temperature | -60°C ~ 150°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |